Profil na facebooku

Aktualności

Sprawozdanie z III edycji Wielkopolskiej Ligii Matematycznej Juniorów

Informujemy, że z treścią sprawozdania z III edycji WLMJ można zapoznać się w naszym archiwum. Zachęcamy do lektury!

[Data wpisu: 01.12.2018]


Uroczyste zakończenie III WLMJ

W piątek 24 maja 2018 roku odbyło się zakończenie III edycji Wielkopolskiej Ligi Matematycznej Juniorów. W tym roku po raz pierwszy uroczystość była połączona z zakończeniem Olimpiady Matematycznej oraz Wielkopolskiej Ligii Matematycznej. Spotkanie uświetnił wykład dra Bartłomieja Bzdęgi pt. Kwadraty magiczne. Naszym gościem specjalnym był pan dr Roman Czarnowski, Prodziekan ds. studenckich na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, który osobiście gratulował laureatom i wyróżnionym. Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia.

Laureatom oraz wyróżnionym jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział w konkursie i już teraz zapraszamy do spróbowania swoich sił w IV edycji konkursu.

Wszystkie osoby, które nie mogły odebrać nagród prosimy o kontakt z Opiekunem Komisji Zadaniowej - Panią dr Edytą Juskowiak (Send Mail). Odbiór nagród i dyplomów jest możliwy tylko do końca czerwca.

[Data wpisu: 1.06.2018]


III WLMJ - korekta informacji o uroczystości zakończenia konkursu

Z przyczyn organizacyjnych drobnym zmianom uległ harmonorgram uroczystości zakończenia konkursu. Wykład pana dra Bartłomieja Bzdęgi odbędzie się w auli C.

[Data wpisu: 17.05.2018]


III WLMJ - Wyniki ostateczne oraz informacja o uroczystości zakończenia konkursu

Szczegółowe wyniki trzeciej edycji Wielkopolskiej Ligi Matematycznej Juniorów można znaleźć w dziale Ranking.

Komisja WLMJ postanowiła wyróżnić w tej edycji następujące osoby:

Oddziały gimnazjalne:
Laureaci I stopnia:Botta Cezary, Kasprzak Kosma;
Laureaci II stopnia:Ratajczyk Maksym;
Laureaci III stopnia:Wachowiak Jakub, Hofman Olaf, Kokorniak Olga, Granopos Kajetan;
Wyróżnieni:Krzyszowski Piotr, Rajtar Antoni, Makowska Zuzanna, Piłat Jakub,
Ciesielski Mikołaj, Bernaciak Julia, Nowakowski Jan, Dokowicz Mateusz.


Oddziały szkół podstawowych:
Laureaci I stopnia:Wawrzyniak Jakub;
Laureaci II stopnia:Siwek Natalia, Cieluba Krystyna;
Laureaci III stopnia:Staniewski Antoni;
Wyróżnieni:Czajkowska Paulina, Wronecka Magda, Okoń Karol.


Zakończenie III WLMJ odbędzie się w dniu 25 maja 2018 r. (piątek) na Wydziale Matematyki i Informatyku UAM (ul. Umultowska 87, Poznań). Będzie ono połączone z zakończeniem Olimpiady Matematycznej oraz Wielkopolskiej Ligi Matematycznej.

Plan zakończenia jest następujący:
Serdecznie zapraszamy!

[Data wpisu: 07.05.2018, korekta 17.05.2018]


III WLMJ - Wyniki serii B

Wyniki serii B trzeciej edycji Wielkopolskiej Ligi Matematycznej Juniorów można znaleźć w dziale Ranking.

[Data wpisu: 25.03.2018]


III WLMJ - Wyniki serii A, tłumaczenie treści zadań serii C

Wyniki serii A trzeciej edycji Wielkopolskiej Ligi Matematycznej Juniorów można znaleźć w dziale Ranking.

Jednocześnie informujemy, że treści zadań z zestawu C zostały przetłumaczone na język angielski i dodane w dziale Zadania oraz pod tym linkiem. Przypominamy, że rozwiązania zadań mogą być zredagowane zarówno w języku polskim, jak i w języku angielskim.

[Data wpisu: 04.03.2018]


III WLMJ - zestaw C

Zadania serii C trzeciej edycji Wielkopolskiej Ligi Matematycznej Juniorów można już znaleźć w dziale Zadania oraz pod tym linkiem. Tłumaczenie treści zadań na język angielski zostanie udostępnione jeszcze w tym tygodniu.
Nowych uczestników konkursu prosimy aby wraz z rozwiązaniami przesłali oświadczenie rodziców (opiekunów prawnych), które można pobrać stąd. Przed przesłaniem rozwiązań prosimy o wypełnienie formularza dostępnego na tej stronie internetowej.

[Data wpisu: 28.02.2018]


III WLMJ - korekta i tłumaczenie zestawu B

Do treści zadania B5 wkradł się błąd redakcyjny. Równość, którą należy uzasadnić to: |CD|+|DA|=|BC|. Na stronie opublikowano poprawiony zestaw B - korektę treści zadania wyróżniono kolorem. Za zauważenie nieścisłości dziękujemy Piotrowi Krzyszowskiemu z Gimnazjum Dwujęzycznego im. Stanisława Staszica w Pleszewie. Serdecznie przepraszamy za usterkę.

Jednocześnie informujemy, że treści zadań z zestawu B zostały przetłumaczone na język angielski i dodane w dziale Zadania oraz pod tym linkiem. Przypominamy, że rozwiązania zadań mogą być zredagowane zarówno w języku polskim, jak i w języku angielskim.

[Data wpisu: 02.02.2018]


III WLMJ - zestaw B

Zadania serii B trzeciej edycji Wielkopolskiej Ligi Matematycznej Juniorów można już znaleźć w dziale Zadania oraz pod tym linkiem. Tłumaczenie treści zadań na język angielski zostanie udostępnione jeszcze w tym tygodniu.
Nowych uczestników konkursu prosimy aby wraz z rozwiązaniami przesłali oświadczenie rodziców (opiekunów prawnych), które można pobrać stąd. Przed przesłaniem rozwiązań prosimy o wypełnienie formularza dostępnego na tej stronie internetowej.

[Data wpisu: 31.01.2018]


III WLMJ - zestaw A w języku angielskim

Treści zadań z zestawu A zostały przetłumaczone na język angielski i dodane w dziale Zadania oraz pod tym linkiem. Przypominamy, że rozwiązania zadań mogą być zredagowane zarówno w języku polskim, jak i w języku angielskim.

[Data wpisu: 16.01.2018]


Korekta treści zadania A4

Do treści zadania A4 wkradł się błąd redakcyjny. Promień a okręgu OA jest mniejszy niż b i c. Na stronie opublikowano poprawiony zestaw A - korektę treści zadania wyróżniono kolorem. Za zauważenie nieścisłości dziękujemy panu Patrykowi Jankowskiemu. Serdecznie przepraszamy za usterkę.

[Data wpisu: 02.01.2018]


III WLMJ - zestaw A

Zadania serii A trzeciej edycji Wielkopolskiej Ligi Matematycznej Juniorów można znaleźć w dziale Zadania oraz pod tym linkiem. Przypominamy, że od bieżącej edycji konkurs jest adresowany zarówno do uczniów oddziałów szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych. Przygotowaliśmy dla Was wspólne zestawy zadań, z których młodsi uczniowie rozwiązują zadania o numerach od 1 do 3, natomiast starsi -- od 1 do 5.
Wraz z rozwiązaniami prosimy przesłać oświadczenie rodziców (opiekunów prawnych), które można pobrać stąd. Przed przesłaniem rozwiązań prosimy o wypełnienie formularza dostępnego na tej stronie internetowej.

[Data wpisu: 16.12.2017]


Nowi członkowie
Komisji Zadaniowej WLMJ

Witamy serdecznie w gronie organizatorów WLMJ dwie nowe osoby - panią Elizę Jackowską-Boryc oraz pana Tomasza Śliwińskiego. Jednocześnie dziękujemy za dwuletnią współpracę panu Patrykowi Jankowskiemu. Z sylwetkami nowych członków Komisji Zadaniowej WLMJ można zapoznać się na podstronie Organizatorzy.

[Data wpisu: 2.12.2017]


Zmiana regulaminu

Regulamin Wielkopolskiej Ligi Matematycznej Juniorów został zmieniony. Modyfikacje wynikają ze zmian wprowadzonych w konkursie w związku z reformą systemu oświaty. Ponadto zmianie uległy zasady oceny rozwiązań zadań. Nowy regulamin znaleźć można w dziale Regulamin.

[Data wpisu: 24.11.2017]


Zmiana nazwy konkursu

W związku z reformą systemu oświaty od bieżącego roku szkolnego konkurs będzie kontynuować swoją działalność pod nową nazwą Wielkopolska Liga Matematyczna Juniorów. Zawody będą adresowane zarówno do uczniów wygaszanych oddziałów gimnazjalnych jak również do uczniów starszych klas szkół podstawowych. Już wkrótce opublikujemy na stronie nowy regulamin.

[Data wpisu: 13.11.2017]


Archiwum aktualności z II WLMG